Kalėdos Olandijoje

Pavyzdžiui Nyderlanduose olandai nekantriai laukia gruodžio 5-osios vakaro, nes sakoma, kad tą dieną atkeliauja Sinterklaas Avond arba Šv. Mikalojus, apie kurio gerumą ir dosnumą legendos sklando po visą pasaulį. Tačiau olandų vaikučiams tikrai sekasi, nes gruodžio 6 jie linksmai leidžia laiką su šeima, vėliau ruošiasi Kalėdoms gruodžio 25 ir vėliau Trims Karaliams sausio 6-ąją.

Kalėdos Rusijoje

Prieš tradicines rusų Kalėdas yra kalbamos specialios maldos, kartais net 39 dienas, iki pat sausio 6-osios – Kūčių vakaro, kuomet danguje užsižiebia pirmoji žvaigždė. Tuomet prasideda 12 patiekalų vakarienė. Patiekiama žuvis, barščiai, kopūstai, įdaryti sorų kruopomis, virti džiovinti vaisiai ir įvairūs kiti patiekalai. Kiekvienas jų simbolizuoja vieną iš 12 apaštalų.

Ant grindų yra patiesiamas šienas, kad ateinantys metai būtų derlingi, žmonės imituoja vištos kudakavimą, kad ateinančiais metais vištos dėtų daug kiaušinių.

Kalėdų dieną, sausio 7-ąją, yra giedamos giesmės. Žmonės renkasi gražiai išpuoštose cerkvėse. Kalėdų dieną ant gausaus vaišių stalo yra patiekiama nemažai mėsos patiekalų. Žąsis ir paršelis yra megstamiausi.

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
©2010 - 2018 KaleduSenelis.eu. Visos teisės saugomos.